مد و پوشاک

چگونه شال و روسری را با حجاب ببندیم تا جذابترین شویم؟

چگونه شال و روسری با حجاب ببندیم

بدون شک، همه افراد دوست دارند استایل شیک و متفاوتی داشته باشند. برخی از افراد فکر می‌کنند، استایل شیک یا رعایت حجاب در تناقض است و نمی‌توان همزمان با رعایت حجاب، شیک و به‌روز بود! در حالی که اصلا این گونه نیست. در صورتی که دوست دارید استایل شیک و به‌روزی داشته باشید و در عین حال، حجاب خود را حفظ کرده باشید، به این سوال برمی‌خورید که چگونه شال و روسری را باحجاب ببندیم؟ چگونه استایلی متفاوت و متمایز از دیگران داشته باشیم؟ در این مقاله قصد داریم شما را با جنس و نوع روسری و شال‌ها آشنا کنیم تا بتوانید با استفاده از انواع شال و روسری و بستن آن‌ها به شیوه‌های مختلف، استایل متفاوتی داشته باشید. به این صورت، هم حجاب شما حفظ می‌شود و در عین حال می‌توانید با انواع مدل بستن شال باحجاب، استایل‌های جذاب و متفاوتی در روزهای مختلف هفته داشته باشید:

فهرست مطالب

معرفی انواع جنس روسری و شال

برای داشتن یک استایل شیک و هماهنگ و در عین حال متمایز، شال و روسری از جمله لباس‌های ضروری است که باید به آن توجه کرد. علاوه بر انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ استایل، هنگام خرید روسری بهتر است به برخی نکات توجه کنید. از جمله انواع مدل‌های شال و روسری، نوع چاپ روسری، چاپ پارچه ، اندازه آن‌ها و جنس‌های مختلف شال و روسری آشنا شوید و سپس شال یا روسری مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 یکی از جنس‌های پرطرفدار شال یا روسری، جنس نخی است که در زیرمجموعه پارچه‌های پنبه‌ای قرار می‌گیرد. این جنس برای استفاده در فصل گرما بسیار محبوب استضمن اینکه، به راحتی شسته می‌شود، اصلاً سر نمی‌خورد و همچنین اتو کردن آن بسیار آسان است.

جنس ساتن هم نوعی پارچه براق است که بیشتر جنبه رسمی و مجلسی دارد و دارای سطحی صاف است. پشت پارچه مات است. پارچه‌های ساتن معمولاً نسبت به پارچه‌های نخی بیشتر سر می‌خورند.

پارچه حریر هم جنس محبوب دیگری است که در شال و روسری به کار می‌رود‌. حریر، پارچه نازک، لطیف و لخت است که گران‌تر از پارچه‌های نخی و ساتن است و کمی بیشتر از پارچه ساتن، سر می‌خورد. گران‌ترین نوع شال‌ها و روسری‌ها، معمولاً از جنس ابریشم هستند که برای مجالس مورد استفاده قرار می‌گیرند. جنس آن‌ها سبک، مقاوم و لطیف است و چروک نمی‌شوند. معمولاً تمام جنس‌های پارچه ها برای چاپ روسری استفاده می‌شوند. انتخاب جنس‌های مختلف شال یا روسری، در رابطه با اینکه چگونه شال و روسری را با حجاب ببندیم اهمیت بسیاری دارد و در مورد این نکته که، روسری را با گیره ببندیم یا بدون گیره، نیز بسیار تاثیرگذار است.

چگونه روسری با حجاب ببندیم

مدل بستن شال باحجاب بدون گیره

شال خود را با گیره ببندم یا بدون گیره؟! در بستن شال یا روسری بدون گیره، بهتر است بیشتر به جنس شال توجه کنید؛ چرا که شال و روسری‌هایی با جنس حریر و ساتن، احتمال سر خوردن بالایی دارند و بهتر است برای این جنس‌ها از گیره استفاده شود. در مدل بستن شال باحجاب بدون گیره، می‌توانید از طلق روسری و شال استفاده کنید یا طبق سلیقه خود از آن استفاده نکنید.

در این مدل، ابتدا روسری را بالای سر خود قرار داده و یک طرف آن را بلندتر از طرف دیگر روسری کنید، گوشه بلندتر روسری خود را به سمت شانه مخالف برده و انتهای همان گوشه را به جلو شانه دیگر خود بیاورید. سپس گوشه‌های شال را که بر روی سینه قرار گرفته، مرتب کنید. می‌توانید گوشه‌های شال را برای زیباتر دیده شدن به هم گره بزنید و یا آزاد بگذارید. این مدل بستن شال و روسری معمولاً بین زنان و دختران رایج بوده و به دلیل آسانی محبوب است همچنین امکان اینکه شال یا روسری شما جابه‌جا شود، در این مدل کمتر است.

 

مدل بستن حجاب ساده زیر چادر

اگر شال و روسری زیر چادر، شما را کلافه کرده است و دائما باید آن را مرتب کنید، بهتر است بدانید روش‌های مختلف بستن شال و روسری باحجاب وجود دارند که زیر چادر هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. معمولاً برای بستن شال و روسری زیر چادر، باید از مدل‌هایی استفاده کرد که شل نشوند و طی چندین ساعت زیر چادر ثابت بمانند تا زیبایی اولیه خود را حفظ کنند و حجاب شخص هم کاملا رعایت شود. به این منظور می‌توان از طلق‌های روسری به منظور صاف ایستادن قسمت جلوی روسری استفاده کرد. همچنین گیره روسری برای ثابت ماندن روسری و زیبایی دو چندان آن مناسب خواهد بود. می‌توانید از گیره شال استفاده نکنید و برای ثابت نگه داشتن روسری زیر چادر، آن را گره بزنید. همچنین برای انتخاب جنس چادرف بهتر است حساسیت به خرج داده و از انتخاب چادر‌های سنگین لیز و سر بپرهیزید. همچنین تهیه و استفاده از یک گیره یا فیکس‌کننده‌ای که متناسب با جنس شال شما باشد نیز اهمیت زیادی دارد.

در این مدل، ابتدا شال یا روسری را روی سر خود قرار دهید. اگر از طلق روسری استفاده می‌کنید، بعد از اطمینان از صاف ایستادن طلق، بغل‌های روسری را تا کرده و زیر چانه بیاورید و آن را با یک گیره فیکس کنید. سپس یک سمت از روسری را به سمت مخالف برده و با یک گیره به قسمت تا شده روسری ببندید. همچنین می‌توانید فقط از یک گیره زیر چانه استفاده کنید و طرف دیگر روسری را آزاد بگذارید یا به جای بستن با گیره بر روی شانه مخالف خود قرار دهید.

 

مدل بستن روسری بزرگ باحجاب

در آموزش بستن روسری باحجاب، باید به اندازه و قواره‌های روسری نیز توجه کرد. اندازه روسری‌ها متفاوت است و برخی روسری‌ها، قواره‌های بزرگی دارند. در بستن روسری با قواره بزرگ، باید به این نکته توجه کنید که برای زیبایی و حفظ ظرافت، نمی‌توانید زیاد آن را بپیچانید یا گره بزرگ بزنید. بهترین مدل‌های بستن روسری با قواره بزرگ، مدل‌های ساده است. می‌توانید روسری را بر روی سر خود قرار دهید، یک گوشه روسری را در جهت مخالف دور گردن خود بپیچید و گوشه دیگر روسری را بر روی آن رها کنید یا می‌توانید گوشه دیگر روسری را نیز بر روی شانه مخالف خود بیاندازید.

نوعی دیگر مدل بستن روسری باحجاب که بسیار محبوب است، به این گونه است که ابتدا روسری را بر روی سر خود قرار داده یک گوشه آن را بلندتر از گوشه دیگر آن کنید، سپس با یک گیره دو لبه روسری را زیر چانه به هم وصل کنید، کوتاه‌ترین گوشه روسری را دور گردن بپیچانید و به پشت شانه بیاندازید. گوشه بلندتر روسری را دور سر بپیچانید و پس از مرتب کردن آن، برای اینکه نیفتد آن را با گیره به بغل سر خود ببندید.

مدل بستن روسری دخترانه باحجاب

دخترخانم‌ها می‌توانند برای زیبایی بیشتر، از مدل‌های متنوع‌تر بستن شال و روسری باحجاب ایرانی استفاده کنند. یکی از این مدل‌ها، بستن شال یا روسری به گونه‌ای است که اکسسوری‌هایی مثل گوشواره یا گردنبند دیده شوند. در این مدل، می‌توانید شال را بر روی سر خود قرار دهید، به طوری که یک گوشه خیلی بزرگ‌تر از گوشه دیگر باشد. سپس دو گوشه را به پشت گردن برده و با گیره ببندید. بزرگ‌ترین گوشه روسری را به جلو برده بر روی شانه مخالف خود بیندازید. در این نوع بستن روسری، می‌توانید گوشواره‌های خود را در ملاء دید قرار دهید. بهتر است برای اینکه توجه‌ها به سمت گوشواره‌هایتان جلب شودف از شال یا روسری‌هایی با طراحی ساده استفاده کنید. دختران جوان می‌توانند با خلاقیت در خرید شال متناسب با استایل خود، خاص‌تر و زیباتر دیده شوند.

کلام آخر

در این مطلب به این موضوع پرداختیم که مدل بستن شال و روسری باحجاب اهمیت زیادی در زیبایی استایل یک شخص دارد و شما می‌توانید با استفاده از گیره و طلق و یا بدون آن‌ها، با روش‌های مختلفی روسری‌تان را ببندید و استایلتان را زیبا کنید. به این مسأله نیز باید توجه کرد که جنس شال و روسری و اندازه آن‌ها در نوع بستن روسری اهمیت بسیار زیادی دارد. بهتر است قبل از خرید شال یا روسری به این نکات توجه کرده و سپس جنس موردنظر خود را انتخاب کنید.

۱/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + شانزده =