روسری حریر ژاکارد

روسری حریر ژاکارد

این روز ها با توجه به تنوع زیاد جنس و طرح انتخاب برای خرید روسری و خرید شال کار راحتی نیست. یکی از معروف ترین اجناس در این خصوص جنس حریر است ، فصل تابستان اوج خرید روسری حریر است به همین منظور قصد داریم یکی از معروفترین طرح ها در این خصوص را به شما معرفی کنیم و آن هم ژاکارد هست اگر قصد خرید روسری حریر ژاکارد را دارید به موارد زیر دقت کنید.

علت نامگذاری ژاکارد بر روی روسری چیست؟

به‌پارچه‌هایی با تار و پود برجسته که طرح آنها به‌جای چاپ روی پارچه، با نحوه ترکیب تار و پود آن ایجاد می‌شوند ژاکارد گفت می‌شود. این ویژگی باعث شده علاقمندان به این نوع پارچه‌های دارای بافت خاص و متفاوت و کاربرد وسیع روی آورده و آن را به‌عنوان متریال مصرفی در تهیه انواع پوشاک از جمله شال و روسری ژاکارد انتخاب نمایند.

بافت ژاکارد برروی چه پارچه های وجود دارد؟

انواع پارچه ژاکارد با طرح‌های متنوع و بسیار جذاب توسط دستگاه بافندگی مخصوص بافته می‌شوند. تفاوت این نمونه‌ها با دیگر انواع پارچه، در نوع بافت و شیوه طراحی آنهاست. به این ترتیب که طرح مورد نظر ضمن بافت به پارچه اضافه شده و نیازی به چاپ طرح بر روی پارچه یا گلدوزی آن نیست.

در این نوع پارچه، به جای استفاده از گلدوزی یا چاپ، طرح به شکل بافت خود پارچه و با قرارگیری تار و پود بر روی آن صورت می‌گیرد. به این ترتیب چاپ روسری و شال در پارچه ژاکارد منتفی است و به‌جای آن از شیوه بافت خود پارچه استفاده می‌شود. به‌عبارتی هیچ نوع چاپ پارچه در ژاکارد صورت نمی‌گیرد.

به‌همین دلیل نیز برخی نمونه‌های این نوع پارچه دو رو بوده و اغلب از نمونه‌های معمولی ضخامت بیشتری دارند.

انواع پارچه ژاکارد با مصارف گوناگون از نمونه‌های مبلی تا پرده و غیره با الیاف ترکیبی پشم، کتان، پنبه، پلی استر و ابریشم طبیعی و مصنوعی و غیره تهیه می‌شود.

خرید ایمن از فروشگاه
سبد خرید
0 موارد محصول
حساب کاربری من