روسری ساتن

روسری ساتن

راهنمای خرید روسری ساتن

خرید روسری ساتن از موارد پرکاربرد در اکسسوری‌های لباس زنانه است که بسیاری از بانوان در مورد آن حساسیت خاصی به‌خرج می‌دهند. دلیل این موضوع را می‌توان اصالت الیاف ابریشم، ظرافت به‌کار رفته در تهیه و چاپ پارچه ساتن مصرفی برای این کار و قیمت نسبتا بالای آن به‌شمار آورد.

در مطالعه این مطلب با ما همراه شوید تا با شما درباره خرید روسری از جنس ساتن و نکات مهم آن بیشتر گفتگو کنیم.

نکات مهم درباره خرید روسری ساتن

 در حالی که رعایت نکات خرید شال و روسری از حساسیت بالایی برخوردار است، این موضوع در نمونه‌های ساتن باز هم مهم‌تر بوده و نیازمند دقت بیشتری است.

از تنوع رنگی و براق و درخشان بودن الیاف مصنوعی به‌کار رفته در این محصولات در یک سمت و مات بودن در سمت دیگر تا ظرافت در بافت و چاپ روسری و شال ساتن را می‌توان از نکات مهم در خرید این نوع روسری به‌شمارآورد. برای آنکه این خرید با موفقیت و بیشترین میزان رضایت مشتریان همراه باشد، بهتر است ابتدا به طرح و پاسخگویی سوالاتی درباره متریال ساتن و روسری‌های تهیه شده از آن پرداخته و سپس نسبت به انتخاب و خرید این نوع روسری اقدام نماییم.

روسری ساتن چیست؟

روسری ساتن از محصولات الیاف مصنوعی و در دسته اکسسوری‌های لباس زنانه است که در دو نوع مات و براق تولید و از طرافت، زیبایی و تنوع بالا در رنگ و طرح برخوردار است.

از مزایای این نوع روسری می‌توان به مواردی از قبیل استحکام بالا، زیبایی فوق‌العاده و رنگ و جلای بی‌نظیر و چاپ عالی اشاره کرد. هم‌چنین این نوع روسری از حالت بسیار زیبایی بر روی سر برخوردار است که برای خانم‌ها بسیار جذاب است. اما لغزندگی بالای آن از نظر بسیاری یک ایراد اساسی به‌شمار می‌آید.

هم‌چنین قواره‌های روسری ساتن اغلب بسیار کوچک بوده و به‌علت تولید حرارت بالای این نوع الیاف، در فصول گرم سال چندان کاربردی نیستند.

نگهداری روسری ساتن

جنس ساتن به ابریشم طبیعی بسیار نزدیک بوده و مراقبت‌هایی مشابه با آن را نیاز دارد. از جمله باید با مایع شوینده بسیار ملایم، دست و آب سرد شسته، به هیچ عنوان چلانده نشود و در نهایت برای خشک شدن روی سطحی صاف پهن شود. هر چند اصولا بهتر است شستن این نوع روسری را به خشکشویی بسپارید!

کشیدن اتوی ملایم به پشت روسری ساتن آن هم با احتیاط و دمای کم نیز از اصول نگهداری روسری ساتن محسوب می‌شود. ضمنا این نوع روسری هرگز نباید با حرارت مستقیم و اشیاء تیز تماس داشته باشد!

چرا وقتی روسری ساتن می‌پوشم گوشام نمی‌شنوه؟

علت این موضوع به خش خش حاصل از سایش الیاف این نوع پارچه بر روی یکدیگر به دلیل لغزندگی بالای آن است که از معایب آن نیز به‌شمار می‌آید. بخش مات این نوع روسری که در دولایی و سه گوشی روسری قرار می‌گیرد، در اثر سایش سروصدا تولید کرده و مانع از شنیده شدن واضح صداهای اطراف می‌شود.

آیا روسری ساتن مجلسی است؟

روسری ساتن بدون شک در گروه روسری‌های مجلسی قرار دارد. زیبایی فوق العاده طرح‌های بسیار متنوع این روسری در کنار چاپ بسیار اعلاء و متمایز آن باعث شده این محصول در ردیف بهترین‌های فیلد کاری پوشاک و اکسسوری زنانه قرار گرفته و به محصولی ممتاز و لاکچری بین انواع روسری و شال تبدیل شود.

معروفترین رنگ ها برای خرید روسری ساتن چه رنگهایی محسوب می‌شوند؟

تنوع بسیار بالایی در پارچه‌های ساتن وجود دارد که تهیه روسری ساتن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای هر نوع سلیقه رنگی تبدیل نموده است.

با این وجود برخی رنگ‌ها از عمومیت بیشتری در این مورد برخوردارند که از میان آنها می‌توان به رنگ‌های سیاه و سفید، قرمز آتشین و زرشکی، طیف سبز و آبی‌های بسیار زیبا از فیروزه‌ای تا لاجوردی اشاره نمود.

سخن آخر…

خرید روسری ساتن و توجه به نکات ظریف و کلیدی از جمله مواردی است که در سال‌های اخیر با اقبال بالایی از طرف کاربران روبرو شده است.

تنوع نمونه‌ها، رنگ و چاپ عالی و دوام و ماندگاری این محصولات در کنار زیبایی فوق‌العاده، بر میزان محبوبیت آنها افزوده و انواع روسری ساتن را به یکی از انتخاب‌های اصلی خوش‌پوشان و اهالی مد تبدیل نموده است.

خرید ایمن از فروشگاه
سبد خرید
0 موارد محصول
حساب کاربری من