روسری حریر

محدوده قیمت
جنس پارچه
سایزبندی

روسری حریر

 خرید روسری حریر

خرید شال و خرید روسری از خریدهای مهم برای داشتن یک استایل زیبا است. روسری حریر هم از انواع پرطرفدار روسری در میان خانم‌های خوش‌پوش است.

در سال‌‌های اخیر انواع مدل‌ها، طرح‌ها و جنس‌های روسری و شال روانۀ بازار شده‌اند؛ این تنوع، دست خانم‌های شیک‌پوش را حسابی باز گذاشته تا موقع خرید روسری گزینه‌های زیادی داشته و با انواع شال و روسری برای خود استایل‌هایی بی‌نظیر درست کنند.

انواع روسری حریر

پارچۀ حریر

پارچۀ حریر، پارچه‌ای با الگوی بافتی پیچیده است که ظرافت و زیبایی خاصی دارد. زمان پیدایش بافت حریر به‌طور دقیق مشخص نیست اما در اوایل قرون‌وسطی در محدودۀ بیزانس و خاورمیانه، تکنیک بافت حریر به یک تکنیک مهم در نساجی تبدیل شد.

پس از فراز و فرودهای بسیار، پارچۀ حریر جای خود را در میان پارچه‌های مصرفی باز کرد و امروزه به یکی از پارچه‌های مهم در صنعت پوشاک و به‌ویژه تولید روسری تبدیل شده است.

انواع روسری حریر

تغییر درصد استفاده از ابریشم در پارچۀ حریر است که باعث می‌شود انواع پارچه‌های حریر را با نام‌های مختلف داشته باشیم. به همین خاطر روسری‌های حریر هم انواع گوناگونی دارند؛ ازجمله روسری حریر ساده، حریر ژرژت، حریر ساتن و کرپ حریر.

چاپ پارچه روی پارچه‌های حریر هم انجام می‌شود که طرح‌های زیبا و متنوعی در روسری‌های حریر به وجود می‌آورد. چاپ پارچه از تکنیک‌هایی است که در چاپ روسری و شال از گذشته تا کنون، استفاده می‌شده است.

این تنوع دست شما را در خرید روسری حریر کاملاً آزاد می‌گذارد.

ویژگی های روسری حریر

پارچۀ حریر ویژگی‌های خاصی دارد. برای مثال:

  • ظریف و زیباست و طرح‌های متنوعی دارد.
  • دو رو است؛ زیرا پارچۀ حریر بافت شفافی دارد و طرح آن از دو طرف می‌تواند معلوم شود.
  • سبک و خنک است و برای فصل‌های گرم سال مناسب است.

با توجه به این ویژگی‌ها می‌توان علت محبوبیت روسری حریر را فهمید.

روسری که از پارچۀ حریر درست شده باشد، زیبا، ظریف، خنک و سبک است؛ به همین خاطر خرید روسری حریر انتخاب خنک شما خانم‌های خوش‌پوش برای فصل‌های گرم بهار و تابستان خواهد بود.

اندازۀ روسری حریر

روسری حریر مانند هر روسری دیگری سایز‌های گوناگونی دارد. معمول‌ترین قوارۀ روسری حریر 120در120 است. قوارۀ 90در90 و 140در140 هم از سایزهای پرفروش محسوب می‌شود اما قواره‌های کوچک‌تر 65در65 و 75در75 به‌عنوان بیبی اسکارف یا دستمال‌گردن استفاده می‌شود.

نکته های مهم هنگام خرید روسری حریر

پارچۀ حریر، پارچه‌ای لیز است و روسری حریر نسبت به روسری نخی بیشتر سُر می‌خورد. روسری حریر برای مجالس انتخاب بهتری است و کاربرد روزانۀ آن ممکن است شما را آزار دهد.

هنگامی که می‌خواهید روسری حریر بخرید، حتماً به مرغوبیت و تقلبی نبودن آن دقت کنید. مرغوب بودن پارچۀ حریر روسری به این معنا است که روسری حریر شما ضد حساسیت است، به‌راحتی نخ‌کش نمی‌شود، شفاف و براق است و زیبایی و نو بودن خود را در طولانی‌مدت حفظ می‌کند.

نگه‌داری از روسری حریر

برای اینکه بتوانید روسری حریر خود را برای مدت طولانی سالم و مثل روز اولش نگه‌دارید، توجه به نکات زیر ضروری است:

  • قبل از شستشو و اتوکشی به راهنمایی که در لبۀ روسری حریر دوخته شده است، توجه کنید.
  • الیاف ابریشمی حساس‌اند. پس روسری حریر را با دست، آب سرد، بدون چنگ زدن و چلاندن بشویید.
  • هنگام اتو کردن روسری‌های ابریشمی، یک پارچۀ نخی روی آن بیندازید تا سطح داغ اتو با تاروپود روسری حریر تماس مستقیم نداشته باشد.
  • برای آویزان کردن روسری‌های ابریشمی بهتر است از آویز‌های مخصوص روسری و شال استفاده کنید تا چروک نشوند؛ یا آن‌ها را به‌صورت رول مانند در کشو قرار دهید.

خرید روسری حریر گارزا از طرف خانم‌ های خوش‌پوش و آنها که به‌دنبال تهیه منسوجات شیک و راحت هستند، این روزها به پیشنهادی مثبت و مفید تبدیل شده است. این نوع روسری به‌دلیل جنس مرغوب و انجام با کیفیت چاپ پارچه بر روی آن، به‌عنوان یکی از گزینه‌های پرطرفدار خرید شال و روسری مطرح بوده و از محبوبیت بالایی برخوردار است.

در این مطلب به معرفی روسری گارزا و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

خرید روسری حریر گارزا: یک تیر و چند نشان!

اگر مایلید ضمن شیک پوشی و استفاده از اکسسوری‌های روز در زمینه مد و استایل شیک پوشی خانم‌ها، از راحتی کامل هنگام استفاده از روسری و شال نیز بهره‌مند باشید، خرید این روسری می‌تواند پیشنهاد عالی برای شما به‌شمار آید.

از جالب‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌ها در این خرید، بهره‌مندی از زیبایی کم نظیر چاپ روسری و شال در این نوع پارچه‌هاست که به‌ آنها جلوه خاصی بخشیده است.

علت نام گذاری روسری حریر گارزا چیست؟

گارزا در اصل نوعی شیوه تهیه و بافت پارچه است. این نوع پارچه بیشتر در انواع نخی و حریر تهیه شده و گزینه بسیار مناسبی برای روسری‌های خنک و راحت به‌شمار می‌آید.

هر نوع پارچه که با این روش تهیه شود به نام گارزا خوانده می‌شود. به همین ترتیب روسری و شال تهیه شده از این نوع پارچه را نیز روسری گارزا می‌نامند.

آیا روسری حریر گارزا در جنس های مختلف یافت می‌شود؟

پاسخ به این پرسش مثبت است و نمونه‌های متنوع روسری گارزا جنسی بین نخی و حریر دارند. این مورد ضمن حفظ لطافت و نرمی فوق‌العاده در این محصولات، آنها را به پیشنهادی مثبت و مفید برای کسانی تبدیل کرده که مایلند موهایشان از زیر روسری دیده نشود.

طراحی منسجم، پرکار و زیبای این نوع روسری نیز به‌ آن ظاهر لوکس و شیکی داده که در دنیای مد و استایل روسری بسیار ارزشمند است. به این جهت بسیاری از شیک‌پوشان خانم، روسری گارزا را برای موقعیت‌های مختلف انتخاب و خریداری می‌کنند.

مهمترین نکات در خرید روسری حریر گارزا چیست؟

در خرید این نوع روسری باید دقت داشته باشید که طبع‌ آن خنک بوده و برای بهار و تابستان مناسب است. هم چنین لطافت بالا و ایستایی مناسب روسری و شال گارزا بر روی سر از مواردی است که هنگام خرید باید مد نظر قرار گیرد.

تنوع بالای طرح در روسری گارزا نیز از موارد جذاب و جالبی است که اغلب مشتریان هنگام تهیه این سبک روسری به آن فکر می‌کنند.

بافت گارزا به چه صورت است؟

بافت گارزا از جنس نخی و به صورتی بسیار لطیف صورت گرفته و به آن نوعی حالت ابریشمین بخشیده است. نکته جالب در مورد تهیه روسری گارزا آن است که این جنس برخلاف ظاهر زیبا و لطیف و جنس حریر مانندی که دارد، از روی سر لیز نمی‌خورد و برای استفاده کنندگان دردسر ایجاد نمی‌کند.

این نوع روسری که از متریال مرغوب و باکیفیت تهیه می‌شود، مورد پسند خانم‌هایی با استایل مد و شیک پوشی قرار گرفته و از اکسسوری‌های محبوب به‌شمار می‌آید.

روسری گارزا در مدل‌های دور دست دوز بسیار زیبا بوده و به‌نوعی محصولی هنری به‌شمار می‌آید.

نحوه نگهداری روسری حریر گارزا به چه شکل است؟

نگهداری روسری گارزا را می‌توان بخش مهمی در پروسه خرید و تهیه آن به‌شمار آورد. طبع لطیف این نوع روسری می‌طلبد که از برخورد آن با اشیاء تیز و آب داغ جلوگیری کرده و شرایط شستشوی مناسبی را برای آن فراهم کنیم.

شستن روسری گارزا با آب سرد و شوینده ملایم و پرهیز از کاربرد مایع سفید کننده در پروسه شستشو از مهم‌ترین مواردی هستند که در این محصولات باید در نظر داشت.

خرید روسری حریر ژاکارد از جمله موارد تهیه اکسسوری زنانه در بازار ملزومات پوشاک به شمار می‌آید. تنوع نمونه‌ها و جنس خاص این نوع روسری نظیر چاپ پارچه برای تهیه آن از جمله مواردی هستند که روسری ژاکارد را به محصولی کاربردی بین خانم‌های اهل مد تبدیل نموده است.

در مطلب پیش رو به معرفی این محصول و چاپ روسری و شال از این جنس می‌پردازیم.

علت نامگذاری ژاکارد بر روی روسری چیست؟

به‌پارچه‌هایی با تار و پود برجسته که طرح آنها به‌جای چاپ روی پارچه، با نحوه ترکیب تار و پود آن ایجاد می‌شوند ژاکارد گفت می‌شود. این ویژگی باعث شده علاقمندان به این نوع پارچه‌های دارای بافت خاص و متفاوت و کاربرد وسیع روی آورده و آن را به‌عنوان متریال مصرفی در تهیه انواع پوشاک از جمله شال و روسری ژاکارد انتخاب نمایند.

بافت ژاکارد برروی چه پارچه های وجود دارد؟

انواع پارچه ژاکارد با طرح‌های متنوع و بسیار جذاب توسط دستگاه بافندگی مخصوص بافته می‌شوند. تفاوت این نمونه‌ها با دیگر انواع پارچه، در نوع بافت و شیوه طراحی آنهاست. به این ترتیب که طرح مورد نظر ضمن بافت به پارچه اضافه شده و نیازی به چاپ طرح بر روی پارچه یا گلدوزی آن نیست.

در این نوع پارچه، به جای استفاده از گلدوزی یا چاپ، طرح به شکل بافت خود پارچه و با قرارگیری تار و پود بر روی آن صورت می‌گیرد. به این ترتیب چاپ روسری و شال در پارچه ژاکارد منتفی است و به‌جای آن از شیوه بافت خود پارچه استفاده می‌شود. به‌عبارتی هیچ نوع چاپ پارچه در ژاکارد صورت نمی‌گیرد.

به‌همین دلیل نیز برخی نمونه‌های این نوع پارچه دو رو بوده و اغلب از نمونه‌های معمولی ضخامت بیشتری دارند.

انواع پارچه ژاکارد با مصارف گوناگون از نمونه‌های مبلی تا پرده و غیره با الیاف ترکیبی پشم، کتان، پنبه، پلی استر و ابریشم طبیعی و مصنوعی و غیره تهیه می‌شود.

روسری حریر ژاکارد به لحاظ ایستایی به چه صورت است؟

روسری‌های ژاکارد بر خلاف نمونه‌های ساتن و ابریشم، به‌هیچ عنوان لغزنده نیستند و گزینه بسیار مناسبی برای افرادی به‌شمار می‌آیند که مایلند برای مدت طولانی روسری و یا شال خود را در حالت مشخص و ثابت نگه دارند.

به‌علاوه خرید روسری حریر ژاکارد پیشنهاد خوبی برای داشتن روسری مناسب برای زیر چادر است. جنس خاص و ترکیبی الیاف در پارچه ژاکارد به آن ایستایی زیادی بخشیده و مانع از سر خوردن آن از روی موها و یا چادر می‌شود.

مهمترین نکات هنگام خرید روسری حریر ژاکارد چیست؟

برای آنکه از خرید شال و روسری ژاکارد رضایت داشته باشید لازم است پیش از خرید به این نکات توجه داشته باشید:

روسری ژاکارد نسبت به سایر مدل‌ها قدری ضخیم است و بیشتر برای فصول سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما بسته به ترکیب الیاف آن می‌توان از شال و روسری ژاکارد به‌عنوان محصولات بهاره یا پاییز نیز استفاده نمود.

قیمت روسری ژاکارد نیز بسیار متنوع است و از گزینه‌های بسیار گران قیمت محسوب نمی‌شود. بنابراین می‌توان با انتخاب نمونه مناسب برای هر فصل از آن استفاده نمود.

این نوع روسری نیاز به اتوکشی مداوم نداشته و از این جهت کاربرد آسانی دارد.

شرایط نگهداری روسری حریر ژاکارد به چه صورت است؟

برای آنکه روسری ژاکارد خوش فرم و سالم بماند لازم است در نگهداری و شستشوی آن دقیق و حساب شده عمل کنیم. ژاکارد را می‌توان هم با دست و هم با ماشین لباسشویی شستشو داد، اما در هر دو حالت لازم است از کاربرد سفید کننده و مایع شوینده قوی پرهیز شود.

در صورت بروز لکه نیز می‌توان به ‌ملایمت محل آن را با تکه‌ای پارچه ساده و مرطوب ماساژ داد تا رفع شود. هم‌چنین توصیه می‌شود از اتوی داغ برای رفع چروک‌های روسری ژاکارد استفاده نکنید و حتی درجه ملایم اتو را نیز با واسطه یک لایه پارچه نازک روی این نوع روسری بکشید.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید روسری حریر ژاکارد به فرم چهره و طرح متناسب با آن دقت نموده و در انتخاب رنگ این نوع روسری نیز حساسیت لازم را به خرج دهید.

سخن آخر

روسری‌های حریر به دلیل الگوی بافت پیچیده و تاروپود ابریشم روسری‌هایی سبک، خنک، زیبا و البته لیزند. این ویژگی‌های روسری حریر باعث شده تا برای استفاده در مجالس و مهمانی‌ها در فصل‌های گرم سال بهترین انتخاب باشند.

روسری‌های حریر را با دقت و حساسیت بیشتری نسبت به دیگر جنس‌های روسری باید نگه‌داری کرد تا برای سال‌ها بتوانید از زیبایی و ظرافت آن‌ها استفاده کنید.

نظر شما چیست؟ با توجه به ویژگی‌های گفته‌شده، موقع خرید شال و روسری، انتخاب  روسری حریر ارزشمند است؟ اگر شما هم تجربه‌ای در خرید این روسری دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

خرید ایمن از فروشگاه
سبد خرید
0 موارد محصول
حساب کاربری من