مد و پوشاک

بستن روسری برای خواستگاری صد در صد تضمینی برای دلبری !!

بستن روسری برای خواستگاری از جمله مواردی است که ضمن فرم‌دهی به چهره عروس و بیان حالت و موقعیت اجتماعی او، به‌عنوان بخشی از استایل شیک‌پوشی نیز به‌شمار می‌آید.

خرید روسری و استفاده از مدل‌های جذاب شال و روسری که با این شب خاص هماهنگی داشته و بتواند با آرایش و استایل فرد هم‌خوانی داشته باشد در کنار انواع مدل بستن روسری در روز خواستگاری در مجموع از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مطلب به معرفی شیوه‌های مناسب و گوناگون برای این کار و بهترین انتخاب و خرید شال برای این شب پرداخته و شما را با نمونه‌های متنوعی نیز آشنا می‌کنیم.با ما در مطالعه متن همراهی کنید.

بستن روسری برای خواستگاری: از زیبایی تا تنوع!

شب خواستگاری بی‌شک از شب‌های خاص و به‌یاد ماندنی برای هر بانو به‌شمار می‌آید که تا سال‌ها به‌عنوان یکی از خاطرات شیرین از آن یاد می‌شود. اغلب خانم‌ها و افرادی که به این مهمانی مهم و خاص دعوت می‌شوند روی تک تک حرکات و طرز لباس پوشیدن اطرافیان حساسیت نشان داده و به‌ آن توجه ویژه می‌کنند.

از طرفی در میان اجزاء پوشاک مورد استفاده در این شب، روسری یا شال به‌دلایل فرهنگی از حساسیت بالایی برخوردار است. چاپ روسری و تنوع طرح‌های پیاده شده بر روی آن و نیز تنوع موجود در چاپ پارچه برای این منظور نیز به همین جهت از اهمیت زیادی بهره‌مند است.

به‌همین دلیل انتخاب نوع شیوه و بستن روسری برای خواستگاری نیز بسیار خاص و متمایز است.

بر این اساس پیشنهاد می‌شود خانم‌ها در این مورد حساب شده عمل کرده و انتخابی هوشمندانه را رقم بزنند. انتخاب نمونه‌هایی از این محصول در روسری سیمارو بی شک می‌تواند شما را به این منظور نزدیک‌تر کند.

بستن روسری برای خواستگاری و تناسب آن با فرم چهره

یکی از موارد مهمی که نقش روسری و فرم بستن آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، فرم و حالت چهره خانم‌هاست. برخی از انواع گره و مدل‌های بستن شال و روسری با برخی فرم‌های صورت هماهنگی بیشتری داشته و چهره را زیباتر و ملایم‌تر می‌کنند. بسته به اینکه فرم صورت شما گرد باشد یا بیضی، و یا چهره پر و گوشتی یا استخوانی و لاغر داشته باشید، نوع بستن روسری برای خواستگاری متفاوت خواهد بود.

اصولا آموزش بستن روسری برای خواستگاری و طرز بستن شال طوری که اطراف چهره را به‌صورت هاله پوشانده و بخشی از موها را به زیبایی نشان می‌دهد، از بهترین مدل‌های مناسب برای چنین مواردی است و در مراسم خواستگاری کاملا موزون و مناسب محسوب می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که بر روی فرم و شیوه بستن روسری برای داشتن چهره‌ای موزون و زیبا تاثیرگذار است، توجه به اندازه و ارتفاع پیشانی و حالت ابروهاست. برای خانم‌هایی با صورت مثلثی که از پیشانی پهن‌تر برخوردار بوده و در قسمت چانه لاغرتر هستند، انتخاب فرمی از بستن روسری برای خواستگاری که بخشی از پیشانی را پوشانده و تناسبی بین اجزای آن به‌وجود بیاورد بسیار مهم و مفید است.

در مواردی که چهره درشت و پیشانی کوتاه یا کوچک است، مانند خانم‌هایی با فک پهن و صورت مثلثی وارونه، می‌توان ضمن بستن آزادتر روسری برای دیده شدن بخش بیشتری از موها و پیشانی، قسمت پایین و چانه را تا حدی با روسری پوشش داد.

استفاده از شال در چنین مهمانی و مراسمی، گزینه انتخابی مناسبی بوده و ملاحت و زیبایی خاصی به چهره داده و برای این مورد بسیار مناسب است.

در بستن روسری ظاهر آراسته را فراموش نکنید!

یکی از نکات مهم و حساس در انتخاب مدل بستن روسری برای خواستگاری، موضوع‌ آراستگی و متانت عروس خانم است که به‌عنوان نقطه تمرکز دیگران و اصلی‌ترین فرد در این مجلس مطرح است. با توجه به حضور بزرگان فامیل، والدین و مهمانان ویژه در این مراسم و تمرکزی که در این شب ویژه بر روی شخصیت و کاراکتر او وجود دارد، نوع لباس و آرایش و به‌ویژه شیوه بستن روسری برای این شب از اهمیت بیشتری نسبت به سایر مواقع برخوردار است.

با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی، اگر بناست در شب خواستگاری از روسری استفاده کنید، بهتر است در انتخاب آن و نوع بستن روسری برای خواستگاری دقت بالایی داشته و ظاهر آراسته خود را در اولین وهله در نظر داشته باشید.

هر قدر هم آب و رنگ روسری یا شال شما زیبا بوده یا از برندهای معروف و گران قیمت تهیه شده باشد، در صورتی که نتواند به آراستگی و متانت شخصیت شما صحه بگذارد، مورد مناسبی برای این شب به‌شمار نمی‌آید.

در کنار طرح، رنگ و اندازه روسری، نوع بستن و شرایط قرارگیری آن بر روی سر نیز از اهمیتی خاص برخوردار است.

نوع بستن روسری و شرایط پذیرایی!

پذیرایی عروس از خانواده داماد و مهمانان و اینکه بستن روسری برای خواستگاری به‌نحوی باشد که حین پذیرایی دست‌ و پاگیر نبوده و آزادی عمل کافی برای این کار برخوردار باشد نیز در این مورد مهم است.

از طرفی لازم است در انتخاب نوع روسری با توجه به حساسیت‌های خود دقیق باشیم. در صورتی که هدف اصلی از بستن روسری برای خواستگاری پوشاندن موها به‌طور کامل باشد، انتخاب رروسری‌هایی که کمتر لیز می‌خورند برای این مورد بسیار مناسب خواهد بود. به‌ویژه هنگام پذیرایی، این مورد مزاحمت ایجاد کرده و باعث کلافگی عروس خانم خواهد شد.

از طرفی رنگ پوست و تناسب آن با رنگ و طرح روسری نیز در این مورد باید مورد توجه قرار گیرد. اگر پوست سبزه، روشن یا گندمی دارید در انتخاب رنگ و طرح مناسب و هماهنگی که چهره شما را به بهترین شکل نشان دهد توجه داشته باشید.

 

مراسم خواستگاری: روسری قواره بزرگ یا کوچک؟

یکی از مواردی که در انتخاب روسری خاص این شب و مدل بستن روسری در خواستگاری باید در نظر داشته باشید، اندازه قواره آن است که تاثیر بالایی در شیوه بستن روسری برای خواستگاری دارد.

هر یک از انواع روسری قواره کوچک یا بزرگ را که برای این مراسم انتخاب می‌کنید، باید با سایر اجزای لباس شما هماهنگ بوده و گره یا نوع بستن روسری را نیز متناسب با آن انتخاب نمایید.

برای مثال مدل‌های لچکی که از اندازه کوچک‌تری نسبت به سایر نمونه‌ها برخوردارند، با گره‌های مخصوص و کوچکی زیر گلو تنظیم می‌شوند و با بعضی فرم‌های لباس هماهنگی بیشتری دارند.

اغلب روسری‌های قواره بزرگ برای مدل‌های یک‌طرفه مناسب‌تر بوده و ابعاد کافی برای انواع گره و پیچ و تاب را دارند. هم‌چنین طرح روسری و محل قرار گرفتن آن روی سر یا دورتادور چهره را می‌توان در نمونه‌های قواره بزرگ با دقت بیشتری انتخاب کرد.

روسری را در شب خواستگاری چطور ببندیم؟

این پرسش بارها از طرف دختر خانم‌هایی که در انتظار اجرای مراسم این شب هستند مطرح می‌شود. فاکتورهای زیادی در این مورد مطرح است که با در نظر گرفتن آنها می‌توان بهترین شیوه برای بستن روسری در شب خواستگاری را انتخاب کرد.

 محیط فرهنگی و نوع مراسم مهمانی در این شب و تعداد مهمانان یکی از مواردی است که بر نوع پوشاک و آرایش افراد به‌ویژه بانوان اثر می‌گذارد. همین‌طور آدابی که هر خانواده یا قومیت برای این مراسم قائل است، نقش مهمی در این مورد دارد.

سخن آخر

بستن روسری برای خواستگاری و انتخاب شیوه مناسب برای این کار، علاوه بر تامین زیبایی و ملاحت چهره و تناسب آن با این شرایط، از مزیت پذیرایی آسان و راحت نیز برخوردار است. به‌علاوه با بهترین فرم بستن روسری، با هر فرم می‌توانید توانست تناسب اجزای چهره را تا حد امکان برقرار کرده و در این شب خاص و استثنایی، به‌عنوان مرکز توجه جمع و عروسی زیبا، متین و باوقار بدرخشید!

انتخاب شال یا روسری مناسب، چه در قواره بزرگ و چه کوچک در صورتی که با انتخاب فرم مناسب بستن و قرارگیری روی سر نیز همراه باشد، زیبایی، ملاحت و وقار را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم با انتخاب گزینه‌های متناسب مدل بستن روسری برای مراسم خواستگاری و آرایش و لباس مناسب برای این شب، آن را به خاطره‌ای به‌یاد ماندنی تبدیل کنید!

به این مطلب امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 3 =